Drodzy uczestnicy,

Piszę do Was, by pokazać wyjątkowość projektu, który powstał z absolutnej pasji do Psychodietetyki.

Czas by podzielić się nią z Wami w pełnym tego słowa znaczeniu.

 

Jestem właścicielem Centrum Psychoterapii i Psychodietetyki od 9 lat. Wiele lat prowadziłam zajęcia z Psychodietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz wykłady i prelekcje promujące zdrowy styl życia. Usłyszałam kiedyś od moich studentów: Olga- jesteś Psychodietetyką.

Postanowiłam stworzyć miejsce dla specjalistów, w którym mogą się ogrzać, do którego mogą wracać na swojej drodze zawodowej. Jestem absolwentem wielu szkół, szkoleń i konferencji z zakresu psychoterapii i psychodietetyki (więcej o mnie:  https://olgarymkiewicz.pl/o-nas/zespol/ ). W programie Studium Psychodietetyki i Zaburzeń Odżywiania ujęłam wszystko to, co najlepsze. To, czego nauczyłam się metodycznie, starałam się zintegrować i przełożyć na płaszczyznę Psychodietetyki. Tak powstał program, który jest autorski, ambitny i odpowiadający na Wasze zapotrzebowania, które zgłaszaliście mi przez lata wspólnej drogi. Program, który uczy przede wszystkim jak uprawiać zawód Psychodietetyka, ale też pokazuje drogę, daje konkretne instrukcje, przedstawia metody nauczania, które sprawdzają się w warsztacie pracy z pacjentem na co dzień. To tak jakbyście odkryli dobry przepis na ciasto do pizzy w kuchni włoskiej.

 

Zawsze powtarzam, że aby być dobrym specjalistą trzeba posmakować również siebie z różnych stron, indywidualnie, ale też w kontekście grupy. Jak rozwijasz siebie, rozwijasz tym samym Twój proces z pacjentem. Będąc Psychodietetykiem tworzysz relacje ze swoimi pacjentami. Jest to niezwykle odpowiedzialne. Realizując roczne Studium przebywasz z praktykami ucząc się od nich algorytmu prowadzenia pacjenta. Poza tym uzyskanie kompetencji w tym zakresie może pozytywnie wpłynąć na Twoją pozycję jako specjalisty z zakresu psychodietetyki na rynku pracy. Jeśli spełnisz wymagania rekrutacyjne możesz również zostać członkiem naszego zespołu.

 

Wiem i słyszę to na co dzień od Was, że boicie się zacząć. Ci, co już zaczęli szukają drogi dalszego rozwoju. Dlatego przygotowaliśmy dla Was moduł biznesowy, który pomoże tą drogę odkryć. W cenie Studium otrzymujecie również sesje indywidualne z psychodietetykiem lub psychoterapeutą oraz superwizje. Należy rozłożyć je równomiernie na czas całego szkolenia. Celem sesji indywidualnych jest uczenie się przez doświadczenie, natomiast podczas superwizji szczegółowo i na konkretnym przykładzie analizuje się zastosowanie narzędzi psychodietetyki. Superwizja służy przede wszystkim analizie przypadku. Wdrożyliśmy część doświadczenia własnego z zakresu trenerstwa. Trener przygotuje Was metodycznie do poprowadzenia w ramach zajęć fragmentu warsztatu psychodietetycznego. Poznacie metody i techniki pracy z osobami doświadczającymi trudności w kontrolowaniu jedzenia lub zmianie zachowań i nawyków żywieniowych. Dowiecie się jak skutecznie komunikować się z pacjentem i udzielić mu pomocy psychologicznej. Nauczycie się elementarnych technik poznawczo-behawioralnych wykorzystywanych w pracy z osobami z różnymi nawykami żywieniowymi oraz przejawiającymi zaburzenia odżywiania.

 

Studium Psychodietetyki i zaburzeń odżywiania to odpowiedź na wasze lęki, nadzieje i marzenia. Pomożemy Wam zrealizować to czego pragniecie- umocnicie siebie i zyskacie pewność w zawodzie Psychodietetyka.

 

Zapraszamy na nasze nowatorskie Studium w koncepcji zdrowia! Przeczytaj nasz program zajęć. Mówi sam za siebie.


Z serca do Psychodietetyki.

Olga Rymkiewicz

Psycholog | Psychodietetyk | Psychoterapeuta | Wykładowca | Superwizor psychodietetyczny | właściciel Rymkiewicz system